Dětské sestavy do pokojíčku – praktické a stylové řešení pro malé i velké děti


Dětský pokojíček je místem, kde se děti cítí bezpečně a pohodlně. Je to prostor, kde se učí, hrají a odpočívají. Proto je velmi důležité, aby byl zařízen tak, aby splňoval potřeby dětí a zároveň byl praktický a stylový.

Malé děti

Pro malé děti jsou ideální dětské sestavy, které jsou vysoké a mají mnoho úložných prostor. Díky tomu jsou hračky a oblečení vždy na dosah a dítě se nemusí ohýbat.

Skvělým řešením jsou například sestavy s postelí, skříní a stolem. Postel může být vybavena ochrannými boky, které zajistí bezpečnost při spaní. Skříň by měla mít dostatečný počet polic, zásuvek a závěsných tyčí pro věšení oblečení. Stůl by měl být dostatečně velký pro kreslení a psaní, ale zároveň by měl být ergonomický a přizpůsobený výšce dítěte.

Velké děti

Pro velké děti je důležité, aby měly dostatek prostoru pro ukládání věcí, ale zároveň aby měly i prostor pro relaxaci a studium.

Skvělým řešením pro starší děti jsou například sestavy s postelí, šatní skříní, psacím stolem a pohovkou nebo křeslem. Postel by měla být dostatečně velká pro pohodlný spánek a měla by být vybavena úložným prostorem pod matrací nebo s úložnými zásuvkami. Šatní skříň by měla mít dostatečný počet polic, zásuvek a závěsných tyčí pro věšení oblečení. Psací stůl by měl být dostatečně velký a ergonomický pro studium a psaní. Pohovka nebo křeslo by mělo být pohodlné pro relaxaci a čtení knih.

Pro děti, které mají rády sportovní aktivity, jsou ideální sestavy s postelí a víceúčelovým prostorem pro cvičení.

Stylové řešení

Při výběru dětské sestavy je důležité myslet i na styl. Sestava by měla být v souladu s celkovým designem pokoje a s osobností dítěte.

Stylovým řešením jsou například sestavy v moderním designu s hladkými liniemi a v jasných barvách. Pro dívčí pokojíček jsou vhodné sestavy v romantickém stylu s motivy květin a s pastelovými barvami. Pro chlapce jsou ideální sestavy v námořnickém stylu s motivy lodí a s tmavšími barvami.

Výběr dětské sestavy do pokojíčku je velmi důležitým rozhodnutím, protože ovlivní pohodlí a bezpečnost dítěte. Proto je důležité vybrat sestavu, která bude praktická, stylová a bude plnit potřeby dítěte.

Při výběru dětské sestavy doporučujeme navštívit internetový obchod www.skvelynabytek.cz, kde najdete širokou nabídku dětských sestav v různých stylech a velikostech.