Přinášíme či zprostředkováváme informace z oblasti psychologie, psychiatrie, speciální pedagogiky a sociální problematiky, které mohou pomoci při společném soužití a výchově. Pořádáme semináře na důležitá témata, která se týkají soužití a komunikace v rodinách a v kolektivu: například výchovné problémy, agresivita, anorexie, závislosti, rodinné vztahy a další.

Rozvíjíme také možnosti setkávání všech, kteří se občas potřebují vypovídat, svěřit se svými starostmi a potěšit se navzájem svými radostmi, předat či vyměnit svoje zkušenosti. Protože je nesmírně důležité vědět, že člověk není na svoje starosti sám.

Realizační tým se skládá z vysokoškolsky vzdělaných osob, které mají osobní, dlouholeté zkušenosti s mentálně postiženým. Zakladatelé s vlastními prožitky jsou ideální pro týmovou práci a naplnění mise projektu. Soužití s mentálně postiženým si sami vyzkoušeli a do projektu vkládají svoje letité zkušenosti, city a chuti pomáhat. Poznali totiž na vlastní kůži, jak je pomoc v soužití důležitá a jak chybí.